Dzień Dziecka

W zasadzie Dzień Dziecka na Sportowo. Areną zmagań najmłodszych był teren Campingu Sudety nad bielawskim jeziorem. Jednak zanim wszystko się rozpoczęło to wraz z Patrykiem Chrzanowskim, najlepszym lokalnym biegaczem asfaltowym przeprowadziliśmy wspólną i profesjonalną rozgrzewkę dla przedszkolaków w Sportowym Przedszkolu Niepublicznym w Bielawie. Radości było co nie miara, aż nie chciało się pędzić na rozpoczęcie Dnia Dziecka na jeziorze.
Tam natomiast zorganizowaliśmy plac aktywności ruchowej, prowadzonej przez doświadczonego pedagoga, były również malowania twarzy oraz gry i zabawy dla najmłodszych, którzy nie startowali w biegach starszych kategorii wiekowych. Głównym punktem dnia były oczywiście biegi dla dzieciaków, wszystkie mające swój start na wyspie. Z racji ich święta, każdy dostał medal za udział oraz słodkości.
Dzień dziecka w 2023 roku zgrał wypadł w dniu, gdy świętowano “50-lecie Jeziora Bielawskiego”, dlatego też jako konkurencję dodatkową dodaliśmy bieg lub marsz dla dorosłych z dziećmi wokół akwenu. W ten aktywny sposób uświetniliśmy za jednym zamachem dwie uroczystości. U wszystkich gościły uśmiechy na twarzach oraz zadowolenie z rekreacji ruchowej na świeżym powietrzu.